CIAŁO/UMYSŁ 

Dziewiąta - ruchowy performans z głośną muzyką Beethovena

Dziewiąta to wizualna baśń o cywilizacji jako przegranym projekcie ujarzmiania człowieka. Pięć osób na scenie, nagich i podejrzanych, niedoskonałych i przeciętnych ...

8 października 2016, 20:00
70 min
Bilety

Normalny 40 PLN
Ulgowy 30 PLN

Miejsce
Nowy Teatr
Kup bilet

Rozwinięcie

Maszyna antropologiczna zasilana Beethovenem

Zachodnia cywilizacja sięgnęła do nowych form bestialstwa. W imię wartości europejskich budujemy zasieki, degradujemy inne kultury, nazywając ich przedstawicieli gwałcicielami, kryminalistami czy zwierzętami. Dyplomaci wciąż mówią o projekcie pokoju, którego podstawą jest wojna. Są gotowi zawiesić piąte przykazanie w imię wolności, demokracji i równości. Konflikty przeszłości stoją u bram teraźniejszości.

Spektakl w reżyserii Bojana Jablanoveca i choreografii Anity Wach, powstały we współpracy polskich i słoweńskich performerów to wizualna baśń o cywilizacji jako przegranym projekcie ujarzmiania człowieka. Pięć osób na scenie, nagich i podejrzanych, niedoskonałych i przeciętnych, mierzy się z arcydziełem kultury europejskiej, majestatyczną dziewiątą symfonią Beethovena. Pozbawieni wzniosłości, ograniczeni do własnej dosłowności, cyfrowi, rozproszeni w wizualności, głusi od nadmiaru dźwięków, powtarzający się jak zacięta płyta, którą ktoś musi wyłączyć, performerzy próbują odzyskać kontakt z tym, co zwierzęce.

spektakl odbywa się w pełnej nagości

Po spektaklu spotkanie z twórcami spektaklu Bojanem Jablanovecem i Anitą Wach


                   

Informacje