CIAŁO/UMYSŁ 

Mr.GaGa - film w kinie Muranów

Festiwal Ciało/Umysł i Kino Muranów zapraszają na film przedstawiający życie i twórczość wybitnego choreografa Ohada Naharina.

4 października 2016, 20:30
Bilety

20 zł

Miejsce
Kino Muranów
Kup bilet

Rozwinięcie

Festiwal Ciało/Umysł zaprasza na film do Kina Muranów!

Zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „Mr. Gaga” Tomera Heymanna o Ohadzie Naharinie, dyrektorze artystycznym słynnego Batsheva Dance Company, jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce i stworzył własny język tańca – GaGa. 


OPIS FILMU

"Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia" – powtarza uczniom Ohad Naharin. Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. W tych opowieściach odbijają się wojna Jom Kippur, czas służby, praca z Marthą Graham, Nowy Jork lat 70. i 80. W końcu powrót do Izraela. Ale Mr Gaga to coś więcej niż film biograficzny. Heymanna interesuje, jak te wszystkie doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film porywa jak "Pina". 

Opracowanie: Krzysztof Kwiatkowski dla 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Nagrody: SXSW 2014 - Audience Award, Documentary Spotlight

--------------------

O reżyserze: Tomer Heymann
Izraelski dokumentalista. Razem z młodszym bratem, Barakiem, założył firmę Heymann Brothers Film. Od ponad dekady produkują i reżyserują – zarówno wspólnie, jak i osobno – filmy, w których zadają pytania o tożsamość i sytuację społeczno-polityczną współczesnego Izraela. Do najbardziej znanych obrazów Tomera Heymanna należą: "It Kinda Scares Me", "Papierowe laleczki", "I Shot My Love", "Most Wadi" czy serial dokumentalny "The Way Home"

Artysta

Informacje