CIAŁO/UMYSŁ 

Technika dzielenia chleba - performans wymiany

Technika dzielenia chleba to zabawna i wyzywająca propozycja, która może zmienić (aż i tylko) twoje plany na wieczór. Próba odpowiedzi na pytanie, ile rzeczywiście potrzebujemy do spełnienia – osobistego dobrobytu.

7 października 2016, 20:00
45 min
Bilety

Normalny 40 PLN
Ulgowy 30 PLN

Miejsce
Nowy Teatr
Kup bilet

Rozwinięcie

Śledztwo dotyczące dwóch stron charytatywności. Pieniądz zostaje użyty jako rekwizyt, aby pokazać doprowadzoną do absurdu sztukę wymiany darów.

Na scenie pojawia się listonosz z kopertą zaadresowaną do obsługi technicznej. Martin Schick w roli szwajcarskiego artysty pozwala publiczności zagarnąć własne wynagrodzenie. Gościnnie wystąpi też tancerz z „kraju niestabilnego ekonomicznie”.

Technika dzielenia chleba to zabawna i wyzywająca propozycja, która może zmienić (aż i tylko) twoje plany na wieczór. Próba odpowiedzi na pytanie, ile rzeczywiście potrzebujemy do spełnienia – osobistego dobrobytu. Odnajdź piękno dzielenia: znajdź więcej tam, gdzie wydaje się, że jest mniej.


Po spektaklu spotkanie z twórcą spektaklu Martinem Schickiem

Spektakl w ramach cyklu Seria Niskobudżetowa (2016-18)

Szwajcarski artysta wykonuje serię działań w warunkach niskobudżetowych. Zrzeka się standardowych wygód artysty, aby stać się realnym partnerem w spotkaniu z widzami. Publiczność zostaje włączona w proces kreacji, a teatr przekształca się w przestrzeń doświadczenia. Celem nie jest stworzenie kolejnego „produktu” z społeczno-politycznym tematem w tle, ale odkrycie politycznego charakteru procesu powstawania spektaklu, który obejmuje wszystkie etapy produkcji – od kwestii technicznych po krytykę.

Artystyczna odpowiedź na cięcia, kryzysy finansowe czy narzekanie instytucji na ciągły brak funduszy, a także finansowy autoportret samego Schicka, który poddaje rewizji swoje dotychczasowe życie utrzymującego się z dotacji, rozpieszczonego artysty z bogatego kraju.

 

 

 

Informacje