CIAŁO/UMYSŁ 

Corporation, Incorporated - performatywny start-up

Sztuka biznesu kontra biznes sztuki. Nowe strategie pracy w korporacjach wkraczają w przestrzeń teatru, aby w niej zastosować określenia do tej pory zarezerwowane dla sfery biznesu.

6 października 2016, 19:00
45 min
Bilety

Wstęp wolny

Miejsce
Nowy Teatr

Rozwinięcie

Sztuka biznesu kontra biznes sztuki. Nowe strategie pracy w korporacjach wkraczają w przestrzeń teatru, aby w niej zastosować określenia do tej pory zarezerwowane dla sfery biznesu. Zbudowanie społeczności, która zaangażuje się w tworzenie futurystycznego projektu artystycznego, pomaga wyobrazić sobie publiczność przyszłości. W odpowiedzi na nowe modele produkcji, cięcia finansowe i wzrost znaczenia prywatnego kapitału w sztuce trzeba zająć stanowisko. Bezlitosne wpisywanie sztuki w mechanizm zorientowany na postęp i wzrost sprawia, że każde dzisiejsze działanie jest już częścią sztuki jutra. Tak jak my jesteśmy częścią tego gorzkiego elaboratu o relacji sztuki i kapitalizmu.


Spektakl w ramach cyklu Seria Niskobudżetowa (2016-18)

Szwajcarski artysta wykonuje serię działań w warunkach niskobudżetowych. Zrzeka się standardowych wygód artysty, aby stać się realnym partnerem w spotkaniu z widzami. Publiczność zostaje włączona w proces kreacji, a teatr przekształca się w przestrzeń doświadczenia. Celem nie jest stworzenie kolejnego „produktu” z społeczno-politycznym tematem w tle, ale odkrycie politycznego charakteru procesu powstawania spektaklu, który obejmuje wszystkie etapy produkcji – od kwestii technicznych po krytykę.

Artystyczna odpowiedź na cięcia, kryzysy finansowe czy narzekanie instytucji na ciągły brak funduszy, a także finansowy autoportret samego Schicka, który poddaje rewizji swoje dotychczasowe życie utrzymującego się z dotacji, rozpieszczonego artysty z bogatego kraju.

 

 

Informacje