CIAŁO/UMYSŁ 

To jest gala - performans celebracji 15 lat C/U

Ironiczna gra podejmująca temat celebrowania wernisaży, gali i bankietów. Drink, słowo otwarcia, trzydaniowy posiłek, aukcja, oprawa muzyczna to elementy, które Schick traktuje jako punkt wyjścia do pytań o elitarność i fałszywość świata artystycznego.

5 października 2016, 19:00
45 min
Bilety

Wstęp wolny

Miejsce
Nowy Teatr

Rozwinięcie

Ironiczna gra podejmująca temat celebrowania wernisaży, gali i bankietów. Drink, słowo otwarcia, trzydaniowy posiłek, aukcja, oprawa muzyczna to elementy, które Schick traktuje jako punkt wyjścia do zadania pytań o elitarność i fałszywość konstrukcji świata artystycznego. Proponuje odrzucenie luksusu i skupienie się na wspólnym doświadczeniu. Znajoma konwencja zamienia się w choreografię krytyczną, wykrzywia to, co jest zasadą artystycznych „eventów”.


Spektakl w ramach cyklu Seria niskobudżetowa (2016-18)

Szwajcarski artysta wykonuje serię działań w warunkach niskobudżetowych. Zrzeka się standardowych wygód artysty, aby stać się realnym partnerem w spotkaniu z widzami. Publiczność zostaje włączona w proces kreacji, a teatr przekształca się w przestrzeń doświadczenia. Celem nie jest stworzenie kolejnego „produktu” z społeczno-politycznym tematem w tle, ale odkrycie politycznego charakteru procesu powstawania spektaklu, który obejmuje wszystkie etapy produkcji – od kwestii technicznych po krytykę.

Artystyczna odpowiedź na cięcia, kryzysy finansowe czy narzekanie instytucji na ciągły brak funduszy, a także finansowy autoportret samego Schicka, który poddaje rewizji swoje dotychczasowe życie utrzymującego się z dotacji, rozpieszczonego artysty z bogatego kraju.

Informacje