CIAŁO/UMYSŁ 

Artyści

Gsc9nu4bzu6mihtpoyd23a
Kaya Kołodziejczyk
Polska

Tancerka i choreografka, artystka niezależna. Jej prace charakteryzuje autentyczność, wrażliwość i przestrzenne podejście do warstw muzycznych. Wśród jej autorskich realizacji choreograficznych znajdują się prace z pogranicza sztuk, prezentujące różne estetyki i style taneczne.

Przeczytaj więcej
Xr9cnr 2oeedgwfgtn4qng
Sławek Krawczyński
Polska

Reżyser teatralny, dramatopisarz, badacz, scenarzysta i twórca filmów krótkometrażowych. Współzałożyciel i dyrektor artystyczny Teatru Bretoncaffe, który działał w latach 2001-2012. Jest autorem ponad dwudziestu scenariuszy, sztuk i spektakli teatralnych. 

Przeczytaj więcej
Xkmsezeevno1xzdihdnrha
Martyna Miller
Polska

Antropolożka, reżyserka i performerka. Absolwentka Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszwskiego i Academy of Performing Arts w Sarajewie. Doktorantka na wydziale komunikacji multimedialnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Przeczytaj więcej
Jbgrq2ksjy4n d017lj0mg
Alias Cie | Guilherme Botelho
Szwajcaria | Brazylia

Urodzony w São Paulo tancerz i choreograf. W tańcu zakochał się w wieku 14 lat po obejrzeniu Scen rodzinnych Oscara Aráiza. Pięć lat później dołączył do jego grupy Ballet du Grand Théâtre w Genewie. W 1994 r. założył własny zespół Alias, który w 2014 roku obchodził dwudziestą rocznicę działalności. 

Przeczytaj więcej
2fhkeghs25tj1yxnmueslw
Csaba Molnár
Węgry

Tancerz i choreograf urodzony w 1986 r. Studiował w Akademii Tańca Współczesnego w Budapeszcie. Ukończył także dwuletni program w renomowanej szkole tańca P.A.R.T.S. w Brukseli. Zaraz potem rozpoczął pracę we włoskiej grupie tanecznej Compagnia Virgilio Sieni, a w 2010 r. został członkiem węgierskiej grupy Hodworks.

Przeczytaj więcej
0z4pxelzihydf5wjfvwcaq
Irad Mazliah
Kanada | Izrael

Choreograf, tancerz, dyrektor artystyczny. Urodzony w 1975 roku w Kanadzie. Po ukończeniu przedłużonej służby wojskowej i karierze instruktora w rezerwacie przyrody w Izraelu, Irad rozpoczął naukę tańca klasycznego i współczesnego w Sadna Dance School w Izraelu. W tym samym czasie tańczył już na scenie oraz tworzył swoje spektakle.

Przeczytaj więcej
Oy dnms6c6ta6ygyc6cetw
Martin Schick
Szwajcaria

Szwajcarski performer i choreograf mieszkający w Berlinie. W swojej pracy bada wzajemny wpływ socjo-polityki i ekonomii na świat sztuki. W młodości uprawiał balet, następnie studiował teatr na Uniwersytecie Sztuki w Berne. Karierę zaczął jako aktor telewizyjny i filmowy, następnie zaczął realizować niezależne projekty z zakresu teatru, performansu, tańca i  multimediów.

Przeczytaj więcej
1jnfmdqvdwtwzsag8pvvva
Bojan Jablanovec
Słowenia

Reżyser teatralny, założyciel i dyrektor artystyczny Via Negativa (od 2002 roku). Absolwent, a następnie wykładowca (do 1999 roku) Akademii Teatralnej w Ljubljanie. W latach 1993-1999 reżyserował w większości słoweńskich teatrów. W 1999 roku przestał zajmować się teatrem repertuarowym na rzecz badań nad teatralnością.

Przeczytaj więcej
E1pv43rllmuej9u2hmue a
Via Negativa
Słowenia

Działająca od 2002 r. międzynarodowa platforma badań, rozwoju i produkcji współczesnych sztuk performatywnych, oparta na metodach pracy Bojana Jablanovec, założyciela VN. VN eksploruje różne strategie performatywne, kładzie nacisk na etykę i ciągłe poszukiwania w obrębie praktyk, procedur i dyscyplin.

Przeczytaj więcej
Nath3winalkkz49r0 lbvg
Anna Godowska
Polska

Tancerka, choreografka, pedagog tańca współczesnego. Współzałożycielka Teatru Bretoncaffe, gdzie pracowała jako choreografka i tancerka. Jej praca solowa Na drodze do Opus w ramach Solo w dialogu – Solo im Dialog prezentowana była podczas otwarcia Choreographisches Zentrum NRW w Essen (2000).

Przeczytaj więcej
Umxr0j0pbjohnx uiflm2q
Anita Wach
Polska

Tancerka, choreografka, performerka i nauczycielka tańca współczesnego. Wieloletnia tancerka w Śląskim Teatrze Tańca Jacka Łumińskiego, jednym z niewielu w Polsce zawodowych teatrów tańca (1996-2003). Stypendystka Pro Helvetii, Mobile Academy (2006) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Rezydentka Centrum Choreograficznego Zollwerein w Essen (udział w projekcie Ewy Jaros Yi-Ya).

Przeczytaj więcej